bio

Imię Nazwisko: Michał Ligocki
Ksywa: Brelok
urodzony: 31. 10. 1985
miejsce zamieszkania: Cieszyn
na desce od: 1998
ulubione miejscówki: Tahoe Arena, Snow Park Nz, Livigno


    Michał Ligocki, od 4 roku życia jest mocno związany z zimą, która wg niego jest najlepszą porą roku. Do 13 roku życia Michał wraz z rodziną spędzali każdy weekend na nartach, jednak zamiast ścigać się na tyczkach, wolał skakać na muldach czy zjeżdżać „na krechę” każdą możliwą trasę, mimo wszystko narty okazały się dla niego zbyt nudne i wtedy to zaczął swoją przygodę ze snowboardem.Szybko się okazało ze ma spory talent do tego sportu i powszechnie mówiono o nim "nadzieja polskiego snowboardu". Już w swoim pierwszym roku jazdy udało mu się wygrać kilka zawodów w swojej grupie wiekowej, a rok później zdobył 5te miejsce na zawodach Pucharu Europy w kategorii seniorów, po którym to starcie dostał pierwszego sponsora na sprzęt i mógł się jeszcze bardziej koncentrować na jeździe i nauce nowych trików, co go w snowboardzie zawsze najbardziej kręciło.


    Od 2000roku Michał jest członkiem kadry Polski w Snowboardzie, dzięki czemu ma możliwość rozwijania swojej zajawki znacznie częściej, w najlepszych miejscówkach w Europie i na Świecie. Przez te wszystkie lata Michał reprezentował Polskę na wielu międzynarodowych zawodach najwyższej rangi z Igrzyskami Olimpijskimi (Turyn 2006, Vancouver 2010, Sochi 2014) czy US Open włącznie, niejednokrotnie odnosząc spore sukcesy na arenie krajowej jak i międzynarodowej.

Jednak pasja Breloka do Snowboardu nie kończy się wraz z ostatnimi zawodami w sezonie. Michał również bardzo dobrze odnajduje się na skoczniach czy poza trasą, kiedy tylko może i warunki na to pozwalają bierze udział w różnych sesjach zdjęciowych, nagrywaniu snowboardowych filmów Video albo po prostu bierze deskę i idzie pojeździć ze swoimi kolegami, którzy tak samo jak on kochają Snowboarding.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz