czwartek, 25 lutego 2016

Oscyp Snowboard Contest 2016

Oscyp Snowboard Contest- to impreza snowboardowa, która ma najdłuższą nieprzerwaną tradycję w naszym kraju i każdego roku wszyscy są z niej mega zadowoleni. Za organizacją imprezy stoją ludzie z Burton, 360mag, Kotelnica, a śnieżne konstrukcje przygotowuje ParkPirates. Hasło Oscypa mówi, iż "jest to impreza organizowana przez zawodników dla zawodników". Tak zastanawiam się jakie jest głębsze znaczenie tego tekstu? Po moich licznych udziałach i obserwacji eventu odnoszę takie wrażenie, że nawet jak by świat się skończył, wszyscy sponsorzy wycofali, a nas zepchnęli na ostatnią górkę kosmosu, to Oscyp i tak by się odbył. Taka jest siła w naszej zajawce. Taka jest moc i klimat Oscypa.
W tym roku set-up był znacznie bardziej jibbowy, czyli nie do końca mój styl jazdy, do tego w głowie szumiało jeszcze po SnowFest a ręka nie działała nawet przy zapinaniu wiązań. Z przykrością musiałem zrezygnować z wspólnej jazdy z kumplami i zamieniłem się w kibica. Przyjemnie się patrzyło jakie triki siadają i zdecydowanie polecam każdemu w przyszłości wpaść i pooglądać- poziom światowy jak najbardziej.
Na koniec zebrałem się z leżaka i zacząłem skakać nad skrzynkami pełnymi Cydru Lubelskiego w konkursie na najwyższe Ollie. Spoko nam szło, aż przed nami postawili ŚCIANE cydru, którą dzięki lekkiej kreatywności udało się pokonać Gniazdowi PJ i mi :).
I tak oto z Podhala wróciłem kontuzjowany, zadowolony, wyjeżdżony i nie z pustymi rękami bo aż 600puszczek cydru wylądowało u mnie na chacie za "Ollie" :). Druga połowa sezonu zapowiada się wesoło.
Do zobaczenia za rok na Oscyp Snowboard Contet 2017. Ja odliczam dni.
Foto: Mateusz Szeliga1 komentarz:

  1. A co to za piękny pasażer z pluszu jest twoim towarzyszem trasy? :) myślałam,ze tylko ja jeżdżę z niedźwiedziem na fotelu :D
    pozdrawiam Michał,życzę dużo sukcesów,energii w dzialaniu i mnóstwo pozytywnych wibracji!:) trzymaj się :)

    OdpowiedzUsuń